Rybi kolagen opóźnia starzenie poznaj jego zalety

Kolagen

Starzenie się organizmu jest nieuniknione . Mimo to każdy z nas na swój sposób stara się jak najdłużej i zachować młodość oraz zdrowie.Wraz z wiekiem pogarsza się forma naszej skóry, a czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie słoneczne, wolne rodniki i toksyny nasilają ten proces.

Kolagen występuje w różnych tkankach organizmu zwierząt, jednak budowa jest różna w zależności od funkcji i pola występowania. Kolagen to sprężyste rusztowanie, które służy umocowaniu narządów wewnętrznych takich jak nerki, wątroba bądź żołądek. Zmienia swoją strukturę pod wpływem czynników zewnętrznych jak obciążenia mechaniczne, zmiany hormonalne i naczyniowe.

Tabletki na stawy

Wraz z wiekiem w organizmie spada poziom witamin i minerałów wspomagających naturalną odbudowę włókien kolagenowych. Molekuła kolagenu przechodzi przez zjawisko dojrzewania zmieniając jej strukturę oraz właściwości fizykochemiczne. Rezultatem tych procesów jest spadek jędrności i elastyczności skóry, a dodatkowo jej wysuszenie i utrata kolorytu. Pojawiają się zmarszczki, głębokie bruzdy na czole bądź też cellulit. kobiet, w szczególności w czasie menopauzy, jajniki zaprzestają produkować estrogeny, dochodzi do utraty naskórka i spadku napięcia skóry właściwej, w związku z czym następuje spadek produkcji kolagenu. Dodatkowo ulega on degeneracji i rozrzedzeniu – zmieniają się jego cechy fizjologiczne i chemiczne.

Najlepszy kolagen

W sytuacji, gdy w chwili choroby pogarsza się stan chrząstki lub ilość syntezowanej mazi jest niewielka,zaprzestają one spełniać swoją rolę w zadowalającym stopniu. Przy każdym ruchu pojawia się niemiły ból, ponieważ kości nie są wystarczająco osłonięte. Kolagen odpowiada m.in. za produkcję odpowiedniej ilości mazi stawowej, ma wpływ także na formę chrząstki, poprzez zagwarantowanie jej twardości i elastyczności. Dodatkowo ogranicza aktywność enzymów odpowiadających za bóle reumatyczne oraz przyśpiesza odnowę zmienionych chorobowo tkanek.

Tworzenie blizny jest częścią normalnego procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną, tkanką  z licznymi najpierw ułożonymi przypadkowo, potem już w sposób uporządkowany włóknami kolagenu. Komórki produkujące kolagen w skórze (fibroblasty) pobudzone poprzez dostarczenie kolagenu z zewnątrz powodują znaczące uporządkowanie włókien kolagenowych. Blizny stają się wtedy znacznie mniejsze i wygładzone. Tabletki z kwasem hialuronowym.